SMCJ78CA
Extended
Manufacturer
Boarden
MFR.Part #
SMCJ78CA
JLCPCB Part #
C967160
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 11.9A 126V 5uA 78V 86.7V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS