SMCJ48CA
Extended
Manufacturer
Boarden
MFR.Part #
SMCJ48CA
JLCPCB Part #
C967179
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A 1uA 48V 53.3V 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS