SMCJ26CA
Extended
Manufacturer
Boarden
MFR.Part #
SMCJ26CA
JLCPCB Part #
C967194
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 26V 28.9V 35.7A 42.1V 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS