SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
Boarden
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C967211
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS