SMCJ130A
Extended
Manufacturer
Boarden
MFR.Part #
SMCJ130A
JLCPCB Part #
C967219
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 130V 144V 209V 5uA 7.2A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS