SMCJ120A
Extended
Manufacturer
Boarden
MFR.Part #
SMCJ120A
JLCPCB Part #
C967222
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 120V 133V 193V 5uA 7.8A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS