JCB508-HKGC04P
Extended
Manufacturer
BXCONN
MFR.Part #
JCB508-HKGC04P
JLCPCB Part #
C41356036
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 15A 1x4P 300V 4 4P 5.08mm Female Plug Green Hinged (Snap On) Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS