BTA16-800BRG(UMW)
Extended
- Manufacturer
- UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
- MFR.Part #
- BTA16-800BRG(UMW)
- JLCPCB Part #
- C19185913
- Package
- TO-220A
- Description
- -40℃~+150℃ 1.5V 1.5V 160A@50Hz 16A 1W 35mA 60mA 800V TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS