BSC160N10NS3G(TOKMAS)
Extended
Manufacturer
Tokmas
MFR.Part #
BSC160N10NS3G(TOKMAS)
JLCPCB Part #
C19626242
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 147pF 14mΩ 16nC@10V 2V 4.9pF 44A 50W 840pF N-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS