BCT2036EUK12-TR
MFR.Part #
BCT2036EUK12-TR
JLCPCB Part #
C2887765
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 26uA 300mA 5.5V 70uVrms 800mV@(300mA) 82dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS