SRP6540-5R6M
MFR.Part #
SRP6540-5R6M
JLCPCB Part #
C2041376
Package
SMD,7.2x6.5mm
Description
38mΩ 5.5A 5.6uH 6A ±20% SMD,7.2x6.5mm Power Inductors ROHS