SMLJ43A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ43A-QH
JLCPCB Part #
C1983288
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 216A@8/20us 2uA 3kW 43V 52.8V 90.2V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS