SMLJ40A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ40A-QH
JLCPCB Part #
C1983626
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 232.5A@8/20us 2uA 3kW 40V 49.1V 83.9V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS