SMLJ33A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ33A-QH
JLCPCB Part #
C1983294
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 281.5A@8/20us 2uA 33V 3kW 40.6V 69.3V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS