SMLJ12CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ12CA
JLCPCB Part #
C1973361
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 150.6A 19.9V 2uA 3kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS