SMCJ90CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ90CA-QH
JLCPCB Part #
C3713193
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 100V 189.8V 1uA 51.5A@8/20us 90V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS