SMCJ90CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ90CA
JLCPCB Part #
C3720693
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.3A 100V 146V 1uA 90V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS