SMCJ51CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ51CA-Q
JLCPCB Part #
C1974256
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 107.1A@8/20us 107.1V 1uA 51V 62.7V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS