SMCJ40CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ40CA-Q
JLCPCB Part #
C1974290
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 23.3A 40V 49.1V 83.9V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS