SMCJ408CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ408CA
JLCPCB Part #
C1981536
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@8/20us 1uA 2A@8/20us 408V 504V 988V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS