SMCJ400A-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ400A-H
JLCPCB Part #
C1982321
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 11.5A@8/20us 1uA 400V 494V 648V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS