SMCJ350A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ350A
JLCPCB Part #
C3718071
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.6A 350V 391V 567V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS