SMCJ33A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ33A-Q
JLCPCB Part #
C1975559
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 141A@8/20us 1uA 33V 40.6V 69.3V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS