SMCJ300CA-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ300CA-H
JLCPCB Part #
C1982740
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 3.7A@8/20us 300V 371V 631.8V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS