SMCJ250A-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ250A-H
JLCPCB Part #
C1982371
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 18.5V 1uA 250V 309V 526.5A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS