SMCJ20A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ20A-Q
JLCPCB Part #
C1981669
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 20V 231.5A@8/20us 24.5V 42.1V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS