SMCJ180A-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ180A-H
JLCPCB Part #
C1982378
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 180V 1uA 222V 25.5A@8/20us 379.6V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS