SMCJ17CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ17CA-Q
JLCPCB Part #
C1982873
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 17V 1uA 20.9V 272A@8/20us 35.9V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS