SMCJ14A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ14A-Q
JLCPCB Part #
C1981687
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 14V 17.2V 1uA 30.2V 323.5A@8/20us TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS