SMCJ13A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ13A-Q
JLCPCB Part #
C1975562
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 13V 15.9V 1uA 28V 349A@8/20us、377A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS