SMCJ12A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ12A-Q
JLCPCB Part #
C1974292
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 12V 14.7V 1uA 25.9V 412.5A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS