SMBJ78CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ78CA-Q
JLCPCB Part #
C1518455
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 104V 178.1V 1uA 29.5A@8/20us 600W 78V Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS