SMBJ51A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ51A-Q
JLCPCB Part #
C1980062
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 107.1V 1uA 51V 600W 66.3V 8.5A@8/20us TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS