SMBJ48A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ48A-QH
JLCPCB Part #
C1980882
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100.6V 1uA 39A@8/20us 48V 58.9V 600W@8/20us TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS