SMBJ43CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ43CA
JLCPCB Part #
C3719553
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 43V 47.8V 600W 69.4V 8.7A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS