SMBJ43A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ43A-QH
JLCPCB Part #
C1980893
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 43V 46.5A@8/20us 52.8V 600W 90.2V TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS