SMBJ33A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ33A-QH
JLCPCB Part #
C1980864
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 33V 44.2V 56.5A@8/20us 600W 69.3V TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS