SMBJ30CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ30CA
JLCPCB Part #
C2831484
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A 1uA 30V 33.3V 48.4V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS