SMBJ30A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ30A-Q
JLCPCB Part #
C1980150
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 30V 40.6V 600W 62.9V 62A@8/20us TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS