SMBJ300A-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ300A-H
JLCPCB Part #
C1982516
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 300V 371V 486V 5.5A@8/20us 600W@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS