SMBJ26A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ26A-Q
JLCPCB Part #
C1517991
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 26V 34.4V 54.7V 600W 71.5A@8/20us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS