SMBJ250CA-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ250CA-H
JLCPCB Part #
C1981873
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10.5A 1uA 250V 309V 405V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS