SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C1973089
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 15.5A 1uA 24V 29.5V 50.6V 600W@1ms Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS