SMBJ20A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ20A-Q
JLCPCB Part #
C1975267
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 20V 26.9V 42.1V 600W 93A@8/20us TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS