SMBJ18CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ18CA-QH
JLCPCB Part #
C1980948
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 103A@8/20us 18V 1uA 24.5V 38V 600W@8/20us TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS