SMBJ180A-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ180A-H
JLCPCB Part #
C1984171
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 15.5A@8/20us 180V 1uA 222V 292V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS