SMBJ17CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ17CA
JLCPCB Part #
C1973082
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 17V 1uA 20.9V 21.8A 35.9V 600W@1ms Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS