SMBJ16CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ16CA-QH
JLCPCB Part #
C1980909
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 115.5A@8/20us 16V 1uA 20.9V 33.8V 600W TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS