SMBJ160A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ160A-QH
JLCPCB Part #
C1518378
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.5A@8/20us 160V 197V 1uA 336.7V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS