SMBJ150A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ150A-Q
JLCPCB Part #
C1518376
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12.5A@8/20us 150V 185V 1uA 315.9V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS